Premier League: H Nόριτς του Πούκι σταμάτησε (3-2) τη Μάντσεστερ Σίτι (highlights)

H Nόριτς έβαλε τέρμα στο αήττητο σερί 18 αγώνων της Μάντσεστερ Σίτι (3-2).

Ο Τέεμου Πούκι σημείωσε το 6ο του γκολ στο πρωτάθλημα και η Νόριτς υποχρέωσε την πρωταθλήτρια Μάντσεστερ Σίτι στην πρώτη της ήττα (3-2), μετά από τις 29 Ιανουαρίου.

Τα «καναρίνια» αιφνιδίασαν τους «Πολίτες» και προηγήθηκαν 2-0 από γκολ των ο ΜακΚλίν στο 18΄και ο Κάντγουελ στο 28΄που έκανε το 2-0 εξ επαφής. Στο 31’ ο Στέρλινγκ είχε δοκάρι και στο 45ο λεπτό ο Αγουέρο με κεφαλιά μείωσε σε 2-1.

Όμως στο 50’ ο Οταμέντι υπέπεσε σε γκέλα και ο Πούκι σημείωσε το 3-1. Ο Ρόδρι στο 88’ με μακρινό σουτ έκανε το 3-2 και παρά την πίεση της Σίτι στα τελευταία λεπτά το σκορ δεν άλλαξε.

ΝΟΡΙΤΣ: Κρουλ, Μπιράμ, Γκόντφρεϊ, Αμαντού, Λιούις, Κάντγουελ, ΜακΛίν, Τετέι, Μπουενδιά (83’ Ντρμιτς), Στίπερμαν, Πούκι

ΣΙΤΙ: Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Οταμέντι, Ζιντσένκο, Ρόδρι, Νταβίντ Σίλβα (57’ Ντε Μπρόινε), Γκιντογκάν (57’ Ζέσους), Μπερνάρντο Σίλβα (73’ Μαχρέζ), Αγουέρο, Στέρλινγκ