Bundesliga: «Πεντάσφαιρη» Ντόρτμουντ, μεγάλο διπλό της Ντίσελντορφ (highlights)

Η Άουγκσμπουργκ έκανε το... λάθος να προηγηθεί στο «Βεστφάλεν», ενώ η Φορτούνα πέρασε επιβλητικά από τη Βέρμη. Όλα τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τα highlights των αγώνων στη Bundesliga.

Σαν... σίφουνας πέρασε η Φορτούνα Ντίσελντορφ από την Βρέμη, σημειώνοντας το πρώτο «διπλό» στην πρεμιέρα της εφετινής Bundesliga. Η ομάδα του Φούνκελ επικράτησε 3-1 της Βέρντερ του Στέφανου Καπίνο, ο οποίος έμεινε στον πάγκο.

Όσον αφορά στην Ντόρτμουντ, αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο 1ο λεπτό εντός έδρας από την Άουγκσμπουργκ, τελικά πήρε μια άνετη νίκη με 5-1, με τον Πάκο Αλκάθερ να... συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε την προηγούμενη σεζόν σκοράροντας δις.

Με τρία τέρματα στο τελευταίο 10λεπτο, η Φράιμπουργκ νίκησε 3-0 τη Μάιντς, ενώ η Λεβερκούζεν χρειάστηκε το γκολ του Βόλαντ στο 69ο λεπτό για να κάμψει την αντίσταση της Πάντερμπορντ.