Μπαρτσελόνα - Νάπολι 2-1: Ο Βαλβέρδε νίκησε τον Μανωλά (vid)

Η Μπαρτσελόνα του Ερνέστο Βαλβέρδε νίκησε τη Νάπολι του Κώστα Μανωλά με 2-1, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Μαϊάμι.

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε της Νάπολι με 2-1, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Μαϊάμι.

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε προηγήθηκε στο 38ο λεπτό με πολύ όμορφο πλασέ του Σέρχιο Μπουσκέτς. Τρία λεπτά αργότερα οι Ιταλοί του Κώστα Μανωλά ,ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Σαμουέλ Ουμτιτί.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιβάν Ράκιτιτς «καθάρισε» το παιχνίδι για τους «μπλαουγκράνα» με όμορφο συρτό σουτ στο 78ο λεπτό, και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Να πούμε τέλος, ότι ο Λέο Μέσι ήταν τραυματίας και δεν ταξίδεψε στις ΗΠΑ για λογαριασμό των Ισπανών, ενώ από πλευράς Νάπολι ο Κώστας Μανωλάς ξεκίνησε βασικός στο παιχνίδι και αντικαταστάθηκε στο 57ο λεπτό από τον Λουπέρτο.