Λέγκια: Έφυγε με το διπλό στο 90+4 (vid)

Η υποψήφια αντίπαλος του Ατρομήτου Λέγκια Βαρσοβίας, άφησε ξερή την Κορόνα Κιέλτσε με γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα..

Η Λέγκια Βαρσοβίας, υποψήφια αντίπαλος του Ατρομήτου στον επόμενο γύρο του Europa League, εφόσον βέβαια οι Περιστεριώτες προκριθούν, ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Πολωνίας με ένα μεγάλο διπλό επί της Κορόνα Κιέλτσε εκτός έδρας (1-2), σκοράροντας στην τελευταία φάση του παιχνιδιού με τον Γκβίλια μετά από ασίστ του Καντέ.

Η Κορόνα Κιέλτσε είχε ανοίξει το σκορ στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Νοβίκοβας, ωστόσο η Λέγκια έφερε το ματς στα ίσα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης με το Μιχαήλ Παπαδόπουλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι είχε λιγοστές φάσεις με τους παίκτες της Λέγκια να ανεβαίνουν στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, και να βρίσκουν το γκολ της νίκης στο 94ο λεπτό με τον Γεωργιανό Γκβίλια.