Γκολ και ξύλο στο φιλικό της Λίβερπουλ με τη Σεβίλη (vid)

Ακόμη μία... φιλική ήττα γνώρισε στο πλαίσιο της περιοδείας της στις ΗΠΑ, η Λίβερπουλ. Μετά την ήττα με 3-2 από την Ντόρτμουντ, οι πρωταθλητές Ευρώπης, ηττήθηκαν με 2-1 από την Σεβίλη σε αναμέτρηση που διεξήχθη τα ξημερώματα στην Βοστώνη.

Ο Νολίτο άνοιξε το σκορ για την ισπανική ομάδα και ο Οριγκί ισοφάρισε δύο λεπτά πριν την λήξη του δεύτερου 45λεπτου. Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Πότσο, ενώ αξίζει να σημειωθεί, ότι ο Γιούργκεν Κλοπ και ο Χουλέν Λοπετέγκι, χρησιμοποίησαν 47 (!) ποδοσφαιριστές.

Ο αγώνας πάντως σημαδεύτηκε από το σκληρό παιχνίδι των δύο ομάδων. Χαρακτηριστικά να αναφέρουμε ότι ο νεαρός ποδοσφαιριστής της Λίβερπουλ, Λαρουσί αποχώρησε με φορείο όταν δέχτηκε σκληρό μαρκάρισμα από τον Νανιόν ο οποίος αποβλήθηκε.

Η Σεβίλη μάλιστα ευχήθηκε στον παίκτη των «κόκκινων» ταχεία ανάρρωση.