Συνεχίζει να ονειρεύεται τ' αστέρια η Λεβερκούζεν

Σε τροχιά Champions League παρέμεινε η Μπάγερ Λεβερκούζεν που κέρδισε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 4-1 εντός έδρας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπαντ στο 20ο λεπτό, όμως η Άιντραχτ απάντησε τρία λεπτά αργότερα με γκολ του Φαμπιάν. Η Μπάγερ ωστόσο δεν είχε διαθέσεις για απώλεια βαθμών κι έτσι στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε στροφές και με χατ τρικ του Βόλαντ έφτασε στο τελικό 4-1.

Η Χέρτα Βερολίνου κέρδισε 2-1 στην έδρα της την Κολωνία και την άφησε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ενώ η Χοφενχάιμ επιβλήθηκε του Αμβούργου με 2-0 και ο αγώνας Στουτγκάρδη - Ανόβερο έληξε ισόπαλος με σκορ 1-1.

Το αποψινό πρόγραμμα κλείνει με τον αγώνα της Μπάγερν Μονάχου με την Γκλάντμπαχ, ενώ αύριο (15/04) η Σάλκε υποδέχεται την Ντόρτμουντ και η Βέρντερ τη Λειψία.

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα (16/04) με την αναμέτρηση Μάινζ - Φράιμπουργκ.