Ligue 1: Επιστροφή στις νίκες για την Παρί Σεν Ζερμέν, 2-1 την Ανζέ

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε εκτός έδρας της Ανζέ με 2-1 έχοντας κορυφαίο τον Νεϊμάρ.

Μπορεί η Παρί Σεν Ζερμέν να διανύει μία περίοδο αγωνιστικής «κοιλιάς» αλλά παρόλα αυτά κατάφερε να κάνει το καθήκον της απέναντι στην Ανζέ.

Ο Νεϊμάρ με ένα γκολ και μία ασίστ ήταν ο κορυφαίος του αγώνα, με τον Βραζιλιάνο να αγωνίζεται για τελευταία φορά στο πρωτάθλημα μετά το περιστατικό που είχε με φίλαθλο στον τελικό του Κυπέλλου με τη Ρεν.

Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών ο επιθετικός των Παριζιάνων εκμεταλλεύτηκε την ωραία σέντρα του Ντάνι Άλβες και σκόραρε για το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πρωταθλητές διπλασίασαν τα τέρματα τους.

Ο Νεϊμάρ στο 58' έβγαλε την ασίστ και ο Ντι Μαρία με κεφαλιά έκανε το 2-0. Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες τς Ανζέ ήταν να μειώσουν στο 88' με γκολ του Τετ.