Bundesliga: Βήμα τίτλου για Μπάγερν με διαιτητική... χείρα βοηθείας (highlights)

Η ομάδα του Μονάχου εκμεταλλεύθηκε την αυστηρότατη αποβολή του Ζόνατας με δύο κίτρινες σε 9 λεπτά (!), νίκησε 3-1 το Αννόβερο και πλέον χρειάζεται δύο βαθμούς στα τελευταία δύο παιχνίδια προκειμένου να πάρει το πρωτάθλημα. Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, τα highlights των αγώνων και η βαθμολογία.

Ακόμη πιο κοντά στον τίτλο στην Bundesliga βρίσκεται η Μπάγερν Μονάχου, δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε της περιόδου.

Η ομάδα του Νίκου Κόβατς, χωρίς να αποδώσει καλό ποδόσφαιρο, επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και νίκησε στη Βαυαρία με 3-1 το -τελευταίο της βαθμολογίας και υποβιβασμένο- Αννόβερο στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής και ξέφυγε με +4 βαθμούς από τη δεύτερη Ντόρτμουντ, η οποία παρότι προηγήθηκε με 2-0 υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με 2-2 στην έδρα της Βέρντερ Βρέμης.

Για να το καταφέρει, βέβαια, χρειάστηκε η αυστηρότατη αποβολή του Ζόνατας με δεύτερη κίτρινη, καθώς ο Βραζιλιάνος... πρόλαβε να παίξει μόλις 9 λεπτά (!), διάστημα στο οποίο πέτυχε ένα γκολ και δέχθηκε δύο κίτρινες κάρτες!

Δείτε την αποβολή του Ζόνατας:

Από εκεί και πέρα σημαντική ισοπαλία πήρε η Χόφενχαϊμ με 2-2 στην έδρα της Γκλάντμπαχ και συνεχίζει να ελπίζει σε ευρωπαϊκή «έξοδο», ενώ η Βόλφσμπουργκ επικράτησε με 2-0 της Νυρεμβέργης.