Σπαλ-Γιουβέντους 2-1: Ντεμπούτο με ήττα για τον Κάστανο (highlights)

Η Σπαλ νίκησε την Γιουβέντους με 2-1, αναβάλλοντας την φιέστα της για την επόμενη αγωνιστική, ενώ ο Γρηγόρης Κάστανος.

Έχασε αλλά δεν... ξενέρωσε η Γιουβέντους καθώς με νίκη ή ισοπαλία την επόμενη αγωνιστική με την Φιορεντίνα θα πανηγυρίσει μαζί με τους φιλάθλους της το 8ο συνεχόμενο σκουντέτο. Ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι έκανε πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα για να ξεκουράσει τους βασικούς ενόψει της ρεβάνς με τον Άγιαξ (16/4), με τον 21χρονο Κύπριο μέσο, Γρηγόρη Κάστανο να κάνει το ντεμπούτο το με τα ασπρόμαυρα.

Στο 30ο λεπτό ο Μόισε Κεν πλάσαρε και άνοιξε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σπαλ ισοφάρισε με τον Κέβιν Μπονιφάτσι στο 49', έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Ο Σέρτζιο Φλοκάρι στο 74'πλάσαρε εύστοχα για το τελικό 2-1.

Η Σπαλ με αυτή τη νίκη πήρε προβάδισμα εφτά βαθμών από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ την επόμενη αγωνιστική φιλοξενείται από την Έμπολι, η οποία βρίσκεται στην 18η θέση.