Ο Πάρντο επέστρεψε με δύο γκολ (vid)

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, επέστρεψε από τον τραυματισμό του και σκόραρε δύο γκολ στη νίκη της ομάδας του με 5-1.

Δεν μπορούσε να κάνει καλύτερη επιστροφή ο Φελίπε Πάρντο, ο οποίος αγωνίστηκε για πρώτη φορά μετά από έξι βδομάδες και πέτυχε δύο τέρματα σε τρία λεπτά, στη νίκη της Τολούκα με 5-1 απέναντι στη Μοντερέι.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού είχε έναν σοκαριστικό τραυματισμό στις 22 Φεβρουαρίου στην αναμέτρηση με την Κάνσας για τους 16 του Champions League της Β. Αμερικής, όταν μετά την λήξη της αναμέτρησης πήγε να χαιρετήσει τους φιλάθλους της ομάδας του και το προστατευτικό κιγκλίδωμα δεν άντεξε, υποχωρώντας μαζί με κάποιους οπαδούς και τον τραυμάτισε στο πόδι.

Αυτά ήταν τα πρώτα γκολ του Πάρντο με την Τολούκα, ενώ αγωνίστηκε ολόκληρο το 90λεπτο.