Ligue 1: Σοκ για τη Λιόν, «εφτάψυχη» η Μονακό του Ζαρντίμ!

Η Ντιζόν «άλωσε» την έδρα των «λιονέ», ενώ λίγο αργότερα οι Μονεγάσκοι έσωζαν τον βαθμό στο 90'+4' χάρη σε γκολ του Γιόβετιτς! Όλα τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και η βαθμολογία στη γαλλική Λίγκα.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Λιόν πέτυχε η Ντιζόν, μένοντας "ζωντανή" στη μάχη της σωτηρίας. Μάλιστα, το πέτυχε με "ολική επαναφορά", καθώς δέχθηκε γκολ στο 1ο μόλις λεπτό όμως μέχρι το 65' είχε μετατρέψει το 1-0 σε 1-3, σοκάροντας τους γηπεδούχους!

Λίγο αργότερα, η Μονακό του Λεονάρντο Ζαρντίμ απλά... αρνήθηκε να χάσει από τη Γκινγκάμπ ισοφαρίζοντάς τη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Γιόβετιτς, ενώ με παρόμοιο τρόπο γλίτωσε την ήττα και η Σεντ Ετιέν στην έδρα της Αμιάν, χάρη στο γκολ του Καμπελά στο 90'+5'...