Νίκη κορυφής στο 90' η Λίβερπουλ, 2-1 την Τότεναμ (highlights)

Ενα... απίστευτο αυτογκόλ στο 90ό λεπτό του αγώνα με την Τότεναμ, χάρισε τη νίκη στη Λίβερπουλ (2-1) και την κράτησε ζωντανή στη μάχη του τίτλου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16' με κεφαλιά του Φιρμίνο, αλλά στο 70ό λεπτό ο Λούκας Μόουρα "πάγωσε" το Ανφιλντ.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι "στραβώνει" ακόμη ένα εντός έδρας παιχνίδι για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, τη λύση έδωσε ο Αλντερβάιρελντ, ο οποίος -έπειτα από κεφαλιά του Σαλάχ- έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

H Λίβερπουλ επέστρεψε στην κορυφή με +2 βαθμούς έναντι της Μάντσεστερ Σίτι, έχοντας όμως ένα ματς περισσότερο.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Άλισον, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Ματίπ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον, Μίλνερ (77' Φαμπίνιο), Χέντερσον (77' Οριγκί), Βαϊνάλντουμ, Σαλάχ (94' Λόβρεν), Φιρμίνο, Μανέ

ΤΟΤΕΝΑΜ: Λορίς, Αλντερβάιρελντ, Σάντσες (69' Σον), Βερτόνχεν, Τρίπιερ, Έρικσεν (91' Γιορέντε), Σισοκό, Ντέλε Άλι, Ρόουζ, Κέιν, Μόουρα (82' Ντέιβις)