Λίβερπουλ-Μίλαν 3-2: Σαν να μην έλειψε μια μέρα ο Τζέραρντ (vids)

Με γκολ του Στίβεν Τζέραντ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, η Λίβερπουλ πήρε τη νίκη 3-2 στο φιλικό με τους θρύλους της Μίλαν.

Οι θρύλοι της Λίβερπουλ ήταν οι μεγάλοι νικητές της φιλανθρωπικής αναμέτρησης με 3-2 στο Άνφιλντ, με την αντίστοιχη Μίλαν.

Οι "κόκκινοι" προηγήθηκαν 2-0 χάρη στα τέρματα των Ρόμπι Φάουλερ (25') και Τζιμπρίλ Σισέ (51'), όμως οι "ροσονέρι" κατάφεραν να απαντήσουν με τους Αντρέα Πίρλο (61') και Τζουζέπε Πάνκαρο (78').

Ο Στίβεν Τζέραρντ ωστόσο κράτησε το καλύτερο για το τέλος, καθώς πήρε την μπάλα από το κέντρο, συνεργάστηκε με τον Σισέ και "χορεύοντας" Καρμπόνε και Κοστακούρτα, σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή για να γράψει το τελικό 3-2 στο τελευταίο λεπτό (80') (ο αγώνας είχε διάρκεια 80 λεπτών, με το κάθε ημίχρονο να είναι 40λεπτο).