Ελβετία: Διακοπή αλά... ελληνικά στο Σιόν-Γκρασχόπερς (vid)

Στο Σιόν-Γκρασχόπερς που έγινε το Σάββατο (16/3) οι φιλοξενούμενοι οπαδοί έριξαν φωτοβολίδες μέσα στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να διακοπεί η αναμέτρηση.

Το Σάββατο (16/3) η Σιόν του Παϊτίμ Κασάμι αντιμετώπιζε την Γρασχόπερς για το πρωτάθλημα της Ελβετίας, με το παιχνίδι να διακόπτεται στο ημίχρονο λόγω ρίψης φωτοβολίδων στον αγωνιστικό χώρο από τους οπαδούς των φιλοξενούμενων.

Αρχικά η αναμέτρηση διακόπηκε στο 32', με τους ανθρώπους της Γκρασχόπερς να προσπαθούν μάταια να ηρεμήσουν τα πνεύματα στην εξέδρα, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να διακόψει οριστικά το παιχνίδι 10 λεπτά αργότερα.

Για την ιστορία, η Σιόν προηγείτο 2-0, με τον Ελβετό πρώην μέσο του Ολυμπιακού να πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα της ομάδας του.