Η τρομερή γκάφα του Βλαχοδήμου στο ματς Μπενφίκα - Μπελενένσες 2-2 (vid)

Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος υπέπεσε σε ένα τραγικό λάθος στο παιχνίδι της Μπενφίκα με την Μπελενένσες, το οποίο στοίχισε στους "Αετούς" δύο πολύτιμους βαθμούς, στην προσπάθεια που κάνουν για την κατάκτηση του τίτλου.

Τον γύρο του κόσμου κάνει η χθεσινή (12/3) γκάφα του Οδυσσέα Βλαχοδήμου στην αναμέτρηση με την Μπελενένσες για την Primeira Liga.

Ο Έλληνας τερματοφύλακας σε μία εκτέλεση φάουλ των παικτών της Μπελενένσες, νομίζοντας πως η μπάλα θα καταλήξει άουτ, την άφησε να περάσει, με αποτέλεσμα να καταλήξει στα δίχτυα της ομάδας του.

Με το γκολ αυτό, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 67ο λεπτό σε 2-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ισοφάρισαν σε 2-2. Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 2-2 και η Μπενφίκα έχασε μεγάλη ευκαιρία να ξεφύγει με διαφορά δύο βαθμών από την Πόρτο.

Δείτε τη γκάφα στο 2:35 :