La Liga: Με 6 γκολ ξεκίνησε η 19η αγωνιστική

Με τέσσερις αναμετρήσεις συνεχίζεται σήμερα η 19η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Ράγιο Βαγιεκάνο και Θέλτα χάρισαν όμορφο θέαμα στην αυλαία της αγωνιστικής.

Μετά τις αναμετρήσεις στα μέσα της εβδομάδας για το Copa del Rey, οι ισπανικές ομάδες επιστρέφουν στις υποχρεώσεις της Primera Division για την 19η αγωνιστική.

Χθες, Παρασκευή (11/1) την αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε η αναμέτρηση Ράγιο Βαγιεκάνο-Θέλτα. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με σκορ 4-2 σε έναν αγώνα που πρόσφερε μεγάλο θέαμα. Η Θέλτα ήταν ελάχιστα ανώτερη αλλά δεν κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό στην αναμέτρηση παρά το γεγονός πως κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 σε 1-2 στο πρώτο ημίχρονο. Η Ράγιο ισοφάρισε σε 2-2 στο 37' και πήρε το προβάδισμα ξανά στο 77' με τον Ραούλ ντε Τομάς ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ! Το 4-2 διαμόρφωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπεμπέ.

Σήμερα, Σάββατο (12/1) συνεχίσει η 19η αγωνιστική με 4 αναμετρήσεις. Στις 14:00, η Λεγκανές υποδέχεται την ουραγό Ουέσκα. Στις 17:15 η Βαλένθια υποδέχεται την Βαγιαδολίδ στο Μεστάγια και στην συνέχεια η Χιρόνα θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Αλαβές. Την αυλαία των σημερινών αναμετρήσεων κλείνει το ματς Βιγιαρεάλ-Χετάφε.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής της La Liga.

11/01/2019 - 22:00 ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ - ΘΕΛΤΑ 4-2 (2-2)

12/01/2019 - 14:00 ΛΕΓΚΑΝΕΣ - ΟΥΕΣΚΑ (OTE Sport 2 HD)
12/01/2019 - 17:15 ΒΑΛΕΝΘΙΑ - ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ (OTE Sport 2 HD)
12/01/2019 - 19:30 ΧΙΡΟΝΑ - ΑΛΑΒΕΣ (OTE Sport 2 HD)
12/01/2019 - 21:45 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΧΕΤΑΦΕ (OTE Sport 2 HD)

13/01/2019 - 13:00 ΑΤΛΕΤΙΚΟ Μ. - ΛΕΒΑΝΤΕ (OTE Sport 2 HD)
13/01/2019 - 17:15 ΑΘΛ. ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΣΕΒΙΛΛΗ (OTE Sport 2 HD)
13/01/2019 - 19:30 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΕΪΜΠΑΡ (OTE Sport 2 HD)
13/01/2019 - 21:45 ΜΠΕΤΙΣ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡ. (OTE Sport 2 HD)