Οι «λύκοι» κατασπάραξαν τη Λίβερπουλ (vids)

Η Γουλβς πέτυχε μία σπουδαία πρόκριση στην επόμενη φάση του FA Cup, νικώντας τη Λίβερπουλ με 2-1. Όλα τα γκολ της συνάντησης, αλλά και τα αποτελέσματα του 3ου γύρου του FA Cup.

Η Γουλβς βρέθηκε αντιμέτωπη με τη Λίβερπουλ στον τρίτο γύρο του FA Cup και κατάφερε να προκριθεί με τελικό σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο ορεξάτοι και κατάφεραν σε ένα «φτωχικό» από άποψη φάσεων πρώτο ημίχρονο, να περάσουν μπροστά στο σκορ στο 38ο λεπτό με γκολ του Ραούλ Χιμένεθ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Γιούργκεν Κλοπ ζήτησε από τους παίκτες του περισσότερη δημιουργικότητα, κάτι που έπραξαν οι παίκτες του και έφτασαν στην ισοφάριση στο 50ο λεπτό με γκολ του Ντιβόκ Οριτζί από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Οι «λύκοι» δεν επηρεάστηκαν από τη ροή του αγώνα και αμέσως μετά, στο 56', πήραν εκ νέου προβάδισμα με το καταπληκτικό γκολ του Ρούμπεν Νέβες.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης και ίσως το μόνο θετικό για τους «κόκκινους», η συμμετοχή του 16χρονου Χούβερ, που έσπασε μοναδικό ρεκόρ και είναι πλέον ο νεότερος ποδοσφαιριστής της Λίβερπουλ που έχει συμμετάσχει στο θεσμό, ενώ είναι και ο 3ος νεαρότερος ποδοσφαιριστής της Λίβερπουλ σε όλες τις διοργανώσεις.

Το 1-0 από τον Ραούλ Χιμένεθ:

Το 1-1 από τον Ντιβόκ Οριτζί:

Το 2-1 από τον Ρούμπεν Νέβες: