Σεβίλλη - Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1: «Λουκούμι» για Μπαρτσελόνα (vid)

Η Μπαρτσελόνα βγήκε κερδισμένη από τη μοιρασιά του «Σάντσεθ Πιθχουάν» ανάμεσα σε Σεβίλλη και Ατλέτικο Μαδρίτης.

Σεβίλλη και Ατλέτικο Μαδρίτης μοιράστηκαν από ένα βαθμό στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», με τελικό αποτέλεσμα 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Μπεν Γιεντέρ, όμως η Ατλέτικο βρήκε γρήγορα απάντηση. Στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν ένα φάουλ έξω από την περιοχή της Σεβίλη και ο Αντουάν Γκριεζμάν, ανέλαβε την εκτέλεση διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Μπαρτσελόνα έχει την ευκαιρία, εφόσον νικήσει απόψε το βράδυ (6/1 21:45), εκτός έδρας τη Χετάφε, να αυξήσει τη διαφορά της από τη δεύτερη Ατλέτικο, στους 5 βαθμούς.