Τα γκολ της αναμέτρησης Βιγιαρεάλ - Ρεάλ Μαδρίτης 2-2 (vid)

Ο Σάντι Καθόρλα με δύο προσωπικά τέρματα, χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Βιγιαρεάλ και Ρεάλ Μαδρίτης, έριξαν την αυλαία της 17ης αγωνιστικής με μία συναρπαστική και ιστορική αναμέτρηση.

Ιστορική έγινε από το 4ο μόλις λεπτό, όταν ο Σάντι Καθόρλα σκόραρε έπειτα από 7 χρόνια, στο ισπανικό πρωτάθλημα, βάζοντας τη Βιγιαρεάλ μπροστά στο σκορ. Στη συνέχεια, ήρθε η απάντηση από τη Ρεάλ Μαδρίτης, στο 7ο λεπτό με γκολ του Καρίμ Μπενζεμά.

Αμέσως, η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβασε απόδοση και στο 20' πέτυχε δεύτερο τέρμα με τον Βαράν, ύστερα από ασίστ του Κρος.

Λίγο πριν από τη λήξη του αγώνα και συγκεκριμένα στο 84', ο Σάντι Καθόρλα πέτυχε και δεύτερο τέρμα, γράφοντας το τελικό 2-2, για να χαρίσει το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του και να τη διατηρήσει έξω από τη ζώνη του υποβιβασμού.