Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπόρνμουθ 3-1: Τα γκολ του ημιχρόνου (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγείται στο 45' με 3-1 επί της Μπόρνμουθ με 2 τέρματα του Πογκμπά και ένα του Ράσφορντ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό από τον Πολ Πογκμπά. Ο Μαρκους Ράσφορντ με μία μαγική ενέργεια έδωσε την ασίστ στον Γάλλο σούπερ σταρ για να κάνει με προβολή το 1-0.

Περίπου ένα ημίωρο αργότερα, στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Πολ Πογκπά, αυτή τη φορά από ασίστ του Ερέρα, έκανε το 2-0 με κεφαλιά. Το τρίτο γκολ των «κόκκινων διαβόλων» προήλθε από ασίστ του Μαρσιάλ στον Ράσφορντ, στο 45'. Στην εκπνοή του πρώτου μέρους (45'+2'), τα «κεράσια» μείωσαν σε 3-1 με κοντινή κεφαλιά του Ακέ, σε μία φάση που αδράνησαν οι ποδοσφαιριστές της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς πίστεψαν πως έχει έχει λήξει το πρώτο ημίχρονο.