Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Σίτι 1-3: Τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι προηγείται με 3-1 της Σαουθάμπτον σε ένα πλούσιο σε θέαμα ημίχρονο.

Συναρπαστικό το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Σίτι για την 20η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Το σκορ άνοιξε από τους «πολίτες» μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από εξαιρετικό τελείωμα του Νταβίντ Σίλβα.

Στο 37' οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση, από λάθος του Ζιντσένκο που εκμεταλλεύτηκε ο Χόιμπιεργκ/

Στο 45', σε ένα γύρισμα του Στέρλινγκ η μπάλα βρήκε πάνω στον Γουόρντ-Πράουζ και κατέληξε στα δίχτυα των «αγίων» για το 1-1, ενώ πριν την ανάπαυλα το Ζιντσένκο εξιλεώθηκε για το μεγάλο λάθος που έκανε στο κέντρο, βγάζοντας μία καταπληκτική σέντρα στο κεφάλι του Αγκουέρο για το 1-3.