H Σεβίλλη ισοφάρισε τη Λεγανές στις καθυστερήσεις

Η Σεβίλλη κατάφερε παρά το αριθμητικό μειονέκτημα να ισοφαρίσει σε 1-1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με την Λεγανές.

Με γκολ του Μπεν Γεντέρ στο 90΄, η Σεβίλη γλίτωσε τα... χειρότερα στο «Μπουτάρκε», αποσπώντας ισοπαλία 1-1 από τη Λεγανές, για την 17η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι, με τον Δημήτρη Σιόβα βασικό και αναντικατάστατο στο κέντρο της άμυνας, προηγήθηκαν μόλις στο 5΄ με κεφαλιά του Βέσγκα και φαινόταν να κρατάνε την πολύτιμη νίκη, καθώς μάλιστα οι Ανδαλουσιάνοι έπαιξαν σε ολόκληρο το β΄ ημίχρονο με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Βάσκες για έντονη διαμαρτυρία κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας!

Στα τελευταία λεπτά, όμως, το ματς έγινε... ροντέο, οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι και στο 90΄ ο Μπεν Γεντέρ νίκησε σε προσωπική μονομαχία τον Σιόβα και ισοφάρισε. Παρά ταύτα, η Σεβίλη συμπληρώνει τρεις μήνες χωρίς εκτός έδρας νίκη και, μέσα σε τέσσερις αγωνιστικές (στις οποίες έδωσε τρία ματς μακριά από το «Σάντσεθ Πιθχουάν»), βρέθηκε από την κορυφή στην τρίτη θέση και στο -5 από την κορυφή.