Ο Aνσαριφάρντ μπορεί να φύγει από τη Νότιγχαμ τον Ιανουάριο (pic)

Δεν ικανοποίησε ο Καρίμ Ανσαριφάρντ στην εντός έδρας ήττα της Νότιγχαμ με 1-0 από την ΚΠΡ

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ πέρασε απαρατήρητος στην ήττα με 1-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ από την ΚΠΡ. Ο 28χρονος φορ είχε παίξει μέχρι χτες μόλις 6 λεπτά περνώντας τον περισσότερο χρόνο του στον πάγκο.

Στον αγώνα με την ΚΠΡ ο Αϊτόρ Καράνκα τον έριξε στον αγώνα στο 54ο κι ενώ η Νότιγχαμ ήταν πίσω στο σκορ αλλά η απόδοση του πρώην φορ του Ολυμπιακού ήταν απογοητευτική.

Δεν μπόρεσε να κάνει ούτε ένα σουτ ή να δημιουργήσει μια ευκαιρία και κατέγραψε μόνο 6 πάσες στο ενεργητικό του στα 36 λεπτά που βρέθηκε στον αγωνιστικό χώρο.

Στο παθητικό του, ήταν η κίτρινη κάρτα που πήρε σχεδόν αμέσως μετά την είσοδό του στον αγώνα για σκληρό μαρκάρισμα. Η μικρή μέχρι σήμερα προσφορά του ανοίγει κουβέντα για παραχώρηση του τη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου.