Ξανά στην κορυφή η ΑΕΛ Λεμεσού μετά από ένα ματς για γερά... νεύρα (vid)

Η ΑΕΛ κατάφερε να σπάσει την αντίσταση του Ερμή και να τον νικήσει με 3-2 για να πιάσει ξανά την κορυφή στο πρωτάθλημα της Κύπρου.

Η ΑΕΛ Λεμεσού, εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε απέναντι στον Ερμή από το 69' και μετά, πήρε τη νίκη με 3-2 και προσπέρασε με 2 βαθμούς τον ΑΠΟΕΛ πιάνοντας την κορυφή του πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε από τους γηπεδούχους στο 18ο λεπτό, έπειτα από σουτ του Αντάμοβιτς, με τον Ερμή να βρίσκει την απάντηση στο 26' με τον Μαρτίνιουκ.

Ο Ρόμαν στο 36' με κεφαλιά, έβαλε την ΑΕΛ μπροστά στο σκορ για δεύτερη φορά, αλλά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το σθένος να απαντήσουν και σε αυτό το γκολ. Στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μάρκου με ένα καταπληκτικό σουτ έκανε το 2-2, προσφέροντας στους θεατές πλούσιο θέαμα.

Στο 69' η αποβολή του Σόουζα δυσκόλεψε κατά πολύ το έργο του Ερμή και το 3-2 δεν άργησε να έρθει. Ένα σουτ του Τζούνιορ στο 73' κόντραρε πάνω στον Χουράδο και κατέληξε στα δίχτυα του Ερμή για να γραφτεί το τελικό 3-2.