Primeira Liga: Νίκη με ανατροπή για Μπελενένσες

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Μπελενένσες νίκησε 3-2 εκτός έδρας τη Σάντα Κλάρα, στην αναμέτρηση με την οποία «άνοιξε η αυλαία» της 11ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό με τον Οσάμα Ρασίντ, ωστόσο η Μπελενένσες «απάντησε» με τον Βενσάν Σασό στο 12΄.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πετύχουν ακόμη δύο τέρματα με τον Φρέντι (57΄, 77΄) και προηγήθηκαν 3-1, ενώ το μόνο που κατάφερε η Σάντα Κλάρα ήταν να μειώσει με αυτογκόλ του Αντρέ Σάντος στο 80ό λεπτό. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έμειναν στο 82΄ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Φάμπιο Καρντόσο με δεύτερη κίτρινη κάρτα.