Bundesliga: «Έκλεψε» τον βαθμό η Βέρντερ από την Φράιμπουργκ

Η Βέρντερ Βρέμης πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 92' κόντρα στην Φράιμπουργκ σε μία αναμέτρηση που έληξε 1-1.

Η Φράιμπουργκ υποδέχθηκε την Βέρντερ Βρέμης για την δωδέκατη αγωνιστική της Bundesliga. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας αλλά δεν μπόρεσαν να την μετουσιώσουν σε γκολ.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι χτυπούσαν στην αντεπίθεση και ευτύχησαν να προηγηθούν τρία λεπτά πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μοιζάντερ σταμάτησε αντικανονικά με το χέρι την μπάλα και ο διαιτητής της αναμέτρησης μετά την βοήθεια του VAR έδειξε την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βάλντσμιντ που δεν λάθεψε για το 1-0 της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πράσινοι» ανέβασαν την απόδοση τους αλλά οι προσπάθειες τους δεν βρήκαν στόχο.

Με τον Χέλερ να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι τρία λεπτά πριν το φινάλε ήρθε η ισοφάριση για την Βέρντερ στο 92' με τέρμα του Αουγκούστινσον.