Έσπασαν καρδιές: Μπόκα Τζούνιορς-Ρίβερ Πλέιτ 2-2- Όλα τα γκολ (vid)

Ισόπαλο 2-2 έληξε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στην Μπόκα Τζούνιορς και την Ρίβερ Πλέιτ στον πρώτο τελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Χωρίς νικητή έληξε ο πρώτος τελικός του Κόπα Λιμπερταδόρες που διεξήχθη στο «Μπομπονέρα». Η Μπόκα Τζούνιορς ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τέρμα του Άμπιλα στο 33'.

Ένα λεπτό αργότερα η Ρίβερ Πλέιτ ισοφάρισε χάρη σε γκολ του Πράτο. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ με την ωραία κεφαλιά του Μπενεντέτο.

Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και ισοφάρισαν σε 2-2. Ο Πράτο πήρε την κεφαλιά σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.

O δεύτερος τελικός στην έδρα της Ρίβερ, το «Monumental», είναι προγραμματισμένος για τις 24 Νοεμβρίου, μέρα Σάββατο.