Serie A: Δεν χάρηκε κανένας

Με ισοπαλίες προχώρησαν Ίντερ, Νάπολι και Μίλαν στην 32η αγωνιστική στη Serie A κόντρα σε Κάλιαρι (2-2), Φροζινόνε (2-2) και Σασουόλο (3-3)

Με ισοπαλίες προχώρησαν στην 32η αγωνιστική οι πρωτοπόροι στη Serie A. Η Ίντερ σκόνταψε κόντρα στην Κάλιαρι (2-2), ενώ η Νάπολι παραχώρησε βαθμό κόντρα στη Φροζινόνε (2-2) και η Μίλαν απέσπασε 3-3 από την Σασουόλο.

Οι «νερατζούρι» άνοιξαν το σκορ στο 12’ με τον Τουράμ και στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 65’ ο Σομουρόντοφ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 74’ ο Τσαλχάνογλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-1, όμως στο 82’ ο Βιόλα έγραψε το 2-2.

Η Νάπολι… στραβοπάτησε στην έδρα της και παραχώρησε ισοπαλία (2-2) στη Φροζινόνε. Στο 16’ ο Πολιτάνο έκανε το 1-0 και στο 50’ ο Σεντίρα ισοφάρισε σε 1-1. Στο 63’ ο Όσιμεν διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και στο 73’ πάλι ο Σεντίρα έγραψε το τελικό 2-2.

Χορταστικό παιχνίδι ήταν αυτό ανάμεσα στη Σασουάλο και στη Μίλαν και βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 3-3. Στο 4’ ο Πιναμόντι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο 10’ ο Λοριάντε σημείωσε το 2-0. Στο 20΄ο Λεάο μείωσε σε 2-1, αλλά στο 53’ πάλι ο Λοριάντε έκανε το 3-1. Έξι λεπτά αργότερα ο Γιβότις πέτυχε στο 3-2 και στο 84’ ο Οκαφόρ έγραψε το τελικό 3-3.

Το παιχνίδι ανάμεσα στην Ουντινέζε και στη Ρόμα διεκόπη στο 72’ όταν ο Εντικά κατέρρευσε. Ο ποδοσφαιριστής των «τζιαλορόσι» έπιασε το στήθος του και στη συνέχεια βρέθηκε στο έδαφος χωρίς να έχει τις αισθήσεις του.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης διέκοψε αμέσως το παιχνίδι και ο αμυντικός της Ρόμα έφυγε από το γήπεδο με φορείο. Ο Εντικά αποχωρώντας από τον αγωνιστικό χώρο έκανε νόημα στον κόσμο πως είναι εντάξει.