Η Κάρντιφ ανατροπή με τον Μπαμπά στο 90΄ (vid)

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόλις στο 6ο λεπτό, η Κάρντιφ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και πήρε τη νίκη 2-1 επί της Μπράιτον στο 90'.

Η Κάρντιφ νίκησε την Μπράιτον με σκορ 2-1 σημειώνοντας τη 2η μόλις νίκη της στην Πρέμιερ λιγκ. Η Μπράιτον πήρε το προβάδισμα από το 6ο λεπτό με κεφαλιά του Λιούις Ντανκ, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μαρτς. Η ισοφάριση ήρθε με παρόμοιο τρόπο στο 34' από παρεμβολή του Μπονγκ σε κεφαλιά του Πάτερσον.

Στο ίδιο λεπτό η Μπράιτον έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Στέφενς με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Η ολική ανατροπή έγινε στο 90' ο Μπαμπά έστειλε α με ανάποδο ψαλίδι την μπάλα στο δοκάρι, o Πάτερσον πήρε το ριμπάουντ, σημάδεψε ξανά δοκάρι και με την τρίτη προσπάθεια ο Μπαμπά βρήκε δίχτυα, βάζοντας «φωτιά» στο «Cardiff City Stadium»