Νότιγχαμ – Φούλαμ: Πάρτι η Φόρεστ στο πρώτο ημίχρονο, 3 αλλαγές ο Μάρκο Σίλβα

Η Νότιγχαμ Φόρεστ προηγήθηκε 3-0 της Φούλαμ στο πρώτο ημίχρονο, με τον προπονητή των λονδρέζων, Μάρκο Σίλβα, να κάνει τρεις αλλαγές στο μισάωρο.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ έβαλε τις βάσεις για τη νίκη της επί της Φούλαμ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, όταν προηγήθηκε 3-0 της αντιπάλου της στο «Σίτι Γκράουντ» για το πρωτάθλημα.

Οι «ξυλοκόποι» άνοιξαν το σκορ στο 9’ με τον Χάντσον – Οντόι και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 19’ με τον Γουντ, ενώ στις καθυστερήσεις του 45λεπτου έφτασαν και στο 3-0 με τον Γκιμπς – Γουάιτ.

Ο προπονητής της Φούλαμ, Μάρκο Σίλβα, ήταν έξαλλος με την εικόνα της ομάδας του και στο μισάωρο έκανε τριπλή αλλαγή αποσύροντας τους Λούκιτς, Ιβόμπι, Γουίλσον και ρίχνοντας στο ματς τους Κέρνεϊ, Τραορέ και Γουίλιαν.