Γιουβέντους – Τζένοα 0-0: Τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη οι «μπιανκονέρι»

Η Γιουβέντους κόλλησε στο 0-0 με τη Τζένοα και έμεινε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη στη Serie A. Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής και η βαθμολογία.

Μακριά από τη νίκη έμεινε η Γιουβέντους για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι στο ιταλικό πρωτάθλημα. Μετά την ήττα (2-1) από τη Νάπολι και την ισοπαλία (2-2) με την Αταλάντα, οι «μπιανκονέρι» κόλλησαν στο «στείρο» 0-0 με αντίπαλο την Τζένοα για την 29η αγωνιστική της Serie A.

Με το αποτέλεσμα αυτό η «Γηραιά Κυρία» ισοβαθμεί πλέον στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με τη Μίλαν, η οποία βέβαια έχει ματς λιγότερο, ενώ η ομάδα της Γένοβας με τον βαθμό απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Τόσο κατά τη διάρκεια του πρώτου όσο και του δευτέρου ημιχρόνου οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν για να φτάσουν στο γκολ, ενώ στις καθυστερήσεις (92’) η Γιουβέντους έμεινε και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βλάχοβιτς με δεύτερη κίτρινη και θα χάσει το παιχνίδι της ομάδας του που ακολουθεί με τη Λάτσιο στη Ρώμη (30/3).