Ατλάντα Γιουνάιτεντ: Χατ-τρικ σε 19 λεπτά ο Γιακουμάκης (vid)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέτυχε τρία γκολ και οδήγησε την Ατλάντα Γιουνάιτεντ στη νίκη με 4-1 επί της Νιου Ίνγκλαντ στο MLS.

Ονειρεμένη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Γιώργος Γιακουμάκης στο παιχνίδι της Ατλάντα Γιουνάιτεντ με αντίπαλο τη Νιου Ίνγκλαντ στο MLS και πέτυχε τρία γκολ, οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη με 4-1 στο παιχνίδι αλλά και στο παρθενικό της τρίποντο στο νέο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι του Τιάγο Αλμάντα και στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο Έλληνας επιθετικός, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 55’ με πέναλτι, το 60’ και το 74’ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-0. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 83’ ο Ζιλ μειώνοντας για την Νιου Ίνγκλαντ.