Ουντινέζε – Σαλερνιτάνα 1-1: Μοιρασιά στο Ούντινε, βασικός ο Μανωλάς

Ουντινέζε και Σαλερνιτάνα αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 στο Ούντινε. Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής της Serie A και η βαθμολογία.

Ουντινέζε και Σαλερνιτάνα αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 στο Ούντινε για την 27η αγωνιστική της Serie A.

Ο σύλλογος του Σαλέρνο, που ξεκίνησε με βασικό τον Κώστα Μανωλά (σ. τον αντικατέστησε στο 72’ ο Τριαντάφυλλος Πασαλίδης), άνοιξε το σκορ στο 10’ με το τέρμα που σημείωσε ο Τσαουνά, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι απάντησαν με το τέρμα που σημείωσε ο Καμαρά.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 64’ η Ουντινέζε έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φέστι Εμποσέλε με δεύτερη κίτρινη, αλλά στο υπόλοιπο της συνάντησης το σκορ παρέμεινε ανέπαφο ως το σφύριγμα του διαιτητή για τη λήξη.