Μαρσέιγ – Μονπελιέ 4-1: Έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί…

Η Μαρσέιγ νίκησε την Μονπελιέ με 4-1 και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από επτά αγωνιστικές

Η Μαρσέιγ έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί που είχε στο πρωτάθλημα και επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών με τη νίκη που πέτυχε επί της Μονπελιέ με 4-1. Οι Μασσαλοί είχαν 4 ισοπαλίες εκ των οποίων οι τρεις στο γήπεδό τους και 2 ήττες, ενώ για δέκατο συνεχόμενο παιχνίδι είδαν την εστία τους να παραβιάζεται. Από την άλλη πλευρά η Μονπελιέ με την ήττα από την Μαρσέιγ παράμεινε κοντά στη διαχωριστική γραμμή του υποβιβασμού.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 5’ με τον Τάμαρι, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1, στο 31’ με τον Ντιαγέ. Εννέα λεπτά αργότερα, ο Ομπαμεγιάνγκ έγραψε το 2-1 και με το σκορ αυτό έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 62’ και πάλι ο Ομπαμεγιάνγκ με πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-1 και στο 82’ ο Σακό με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.