Ντόρτμουντ - Χοφενχάιμ 2-3: Σόκαρε τους Βεστφαλούς στην έδρα τους!

Μεγάλο διπλό πανηγύρισε η Χόφενχαϊμ στην έδρα της Ντόρτμουντ με 2-3 για την 23η αγωνιστικής της Bundesliga.

Η Χόφενχαϊμ έκανε τη έκπληξη και νίκησε μέσα στην έδρα της Ντόρτμουντ με 3-2, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Bundesliga, που το αποτέλεσμα του δυσκολεύει τους Βεστφαλούς ακόμη και για την κατάκτηση της τέταρτης θέσης!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μπεμπού και η Μπορούσια ισοφάρισε με τον Μάλεν (21') για να πάρει την πρωτοπορία με τον Σλότερμπεκ τέσσερα λεπτά αργότερα.

Στην επανάληψη η Χόφενχαϊμ ήταν όμως καλύτερη και πέτυχε δύο γκολ σε τρία λεπτά με τον Μπέιερ (61' και 64'), φθάνοντας στη σπουδαία νίκη.