Serie A: Σπουδαίο διπλό η Έμπολι επί της Σασουόλο στις καθυστερήσεις (3-2)

Η Έμπολι πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα με την εκτός έδρας νίκη επί της Σασουόλο με 3-2.

Και οι δύο ομάδες παλεύουν για να ξεφύγουν από τη ζώνη του υποβιβασμού. Εν τέλει, η Έμπολι ήταν εκείνη που χαμογέλασε στις καθυστερήσεις.

Χάρη σε μία φοβερή κεφαλιά του Μπαστόνι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Έμπολι πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Σασουόλο με 3-2 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα συνεχώς είχε το προβάδισμα και μονίμως ισοφαριζόταν. Άνοιξε το σκορ με τον Λουπέρτο στο 11’ και ισοφαρίστηκε από τον Πιναμόντι με πέναλτι στο 54’. Ξαναπήρε το προβάδισμα με πέναλτι του Νιανγκ στο 64’ και ισοφαρίστηκε πάλι με τον Φεράρι στο 77’. Τελικά, το καλύτερο το κρατούσε για το τέλος με τον Μπαστόνι (90+4’).