Εμφατική νίκη και τώρα ΠΑΟΚ για τη Βίντι (vid)

Η Βίντι νίκησε με 4-0 την Πάκσι για στο ουγγρικό πρωτάθλημα.

Η Βίντι αντιμετώπισε την Πάκσι εκτός έδρας σε παιχνίδι για την 13η αγωνιστική του ουγγρικού πρωταθλήματος και πήρε τη νίκη με 4-0.

Λίγες μέρες πριν την αναμέτρηση του με τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του Europa League, το σύνολο του Μάρκο Νίκολιτς έδειξε να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση.

Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης ο Πατκάι, με τον Νέγκο να διπλασιάζει δέκα λεπτά αργότερα. Στο 34΄ο Χότζιτς έκανε το 3-0, με τον Πατκάι (δεύτερο προσωπικό γκολ) να βάζει το «κερασάκι στην τούρτα» στο 55΄ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 4-0. Με αυτό το αποτέλεσμα η Βίντι ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Φερεντσβάρος.

Οι συνθέσεις:

Πάκσι: Ρακς. Κούλκσαρ, Φέγες, Γκεβάι, Μπάλο, Παπ, Κέτσκες (78' Εργκεσκέζι), Χαράστι, Ρεμίλι (49' Μπάρτα), Χαν (78' Σιμόν), Μπέρτους.

Βίντι: Κόβατσιτς, Φιόλα (81’ Χάγκια), Γιούχαζ, Βινίσιους, Στοπίρα, Νεγκό, Νικόλοφ, Πατκάι, Μιλάνοφ (76’ Μπέρετς), Χότζιτς, Χούστι (61’ Κόβατς).