Coupe de France: Στην 8αδα κι η Παρί Σεν Ζερμέν (3-1 την Μπρέστ)!

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε, στο «Παρκ ντε Πρενς» της Μπρεστ με 3-1 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Coupe de France.

Δεν πα να γράφουν τα ΜΜΕ (Γαλλίας και της υπόλοιπης Ευρώπης) για το ότι ο Κιλιάν Εμπαπέ έχει πάρει την απόφαση του για το που θ' αγωνίζεται από την επόμενη σεζόν και το πότε θα το ανακοινώσει;

Ο διεθνής Γάλλος επιθετικός άνοιξε το σκορ στη νίκη πρόκριση της Παρί Σεν Ζερμέν επί της Μπρεστ με 3-1 για τη φάση των «16» του Coupe de France.

Στο 34' σκόραρε ο Εμπαπέ για την ομάδα του Λουίς Ενρίκο που διπλασίασε τα τέρματα της με τον Ντανίλο Περέιρα τρία λεπτά μετά.

Oι φιλοξενούμενοι που στις 28 Γενάρη είχαν πάρει ισοπαλία 2-2 στο ίδιο γήπεδο (για το πρωτάθλημα) μείωσαν με τον Μουνιέ (65') απειλώντας μέχρι τις καθυστερήσεις τους πρωτεουσιάνους, που σιγούρεψαν την πρόκριση (90+2') με τον Γκονσάλο Ράμος.