Μάιντζ - Ουνιόν Βερολίνου 1-1: Έμειναν στην... επικίνδυνη ισοπαλία

Μάιντζ και Ουνιόν Βερολίνου έμειναν στο 1-1 στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν οι Μάιντζ και Ουνιόν Βερολίνου στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μπουκάρντ στο 45+8' να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους και τον Γκόσινς να ισοφαρίζει στο 45+13'.

Το παιχνίδι είχε μεγάλες ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές, όμως αμφότεροι οι τερματοφύλακες έκαναν μεγάλες επεμβάσεις, με το φτωχό σκορ να μην είναι αντιπροσωπευτικό του θεάματος.

Η ισοπαλία αυτή δεν βόλεψε καμία από τις δύο ομάδες που μάχονται για την παραμονή τους στην πρώτη κατηγορία. Η Μάιντζ με 12 βαθμούς παραμένει εντός της επικίνδυνης ζώνης, στο -5 από τους 18ους Βερολινέζους, οι οποίοι με τη σειρά τους βρίσκονται στο +3 από την 15η Κολωνία.