Ligue 1: Πάρτι η Λιλ με Κλερμόν, ο Κατσέρης έδωσε τη νίκη στη Λοριάν στο Μετς!

Δύο διπλά και μία «τεσσάρα» της γηπεδούχου Λιλ επιφύλαξε το απογευματινό πρόγραμμα της 20ής αγωνιστικής της Ligue 1. Σκόραρε με τη Λοριάν ο Πάνος Κατσέρης.

Μπόλικα γκολ μπήκαν στο απογευματινό πρόγραμμα της 20ής αγωνιστικής της Ligue 1.

Η Λιλ «καθάρισε» την Κλερμόν από το πρώτο ημίχρονο, καθώς στα πρώτα 45 λεπτά πέτυχε τέσσερα τέρματα και στην επανάληψη έκανε διαχείριση, διατηρώντας το τελικό 4-0.

Σπουδαίο διπλό πήρε η Λοριάν στην έδρα της Μετς με 2-1, με τον Πάνο Κατσέρη να σημειώνει το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του στο 58’.

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Τουλούζ που παλεύει για την παραμονή της, κερδίζοντας εκτός έδρας τη Ρεμς με 3-2! Μια Ρεμς που θυμίζουμε ότι κυνηγάει την έξοδό της στην Ευρώπη.