Φροζινόνε - Μίλαν 2-3: Διπλό με ανατροπή στην ανατροπή και «χρυσή» αλλαγή Γιόβιτς!

Η Μίλαν πέρασε από την έδρα της Φροζινόνε με 2-3 και πλησίασε στο -4 την Γιουβέντους. «Χρυσή» αλλαγή ο Γιόβιτς που σκόραρε ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο ματς.

Σπουδαίο διπλό πήρε η Μίλαν στη Φροζινόνε με 2-3. Οι Μιλανέζοι προηγήθηκαν με 1-0, οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1, όμως οι «ροσονέρι» ήταν αυτοί που τελικά πήραν τους τρεις βαθμούς.

Στο 17' ο Ζιρού άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν με δύο γκολ του Σουλέ (24' πεν.) και Ματσιτέλι στο 65'.

Ο Γκάμπια στο 72' ισοφάρισε για τους Μιλανέζους, ενώ ο Γιόβιτς στο 81', ένα μόλις λεπτό αφότου πέρασε στο παιχνίδι, διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Στους 49 βαθμούς ανέβηκε η Μίλαν, στο -4 από την Γιουβέντους με ένα παιχνίδι λιγότερο και στο -5 από την πρώτη Ίντερ με δύο ματς λιγότερα. Η Φροζινόνε έμεινε στους 23 βαθμούς και την 14η θέση της Serie A.