Στρασβούργο - Παρί Σεν Ζερμέν 1-2: Έκαναν το καθήκον τους οι Παριζιάνοι

Η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Στρασβούργου με 2-1 στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Ligue 1.

Με νίκη της Παρί Σεν Ζερμέν άνοιξε η αυλαία της 20ής αγωνιστικής στην Ligue 1. Η ομάδα του Παρισιού επικράτησε εκτός έδρας του Στρασβούργου με 2-1 και συνέχισε την ξέφρενη πορεία της στην πρώτη θέση.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα χάρη σε γκολ του Εμπαπέ στο 31ο λεπτό. Μάλιστα οι πρωταθλητές ζευγάρωσαν τα τέρματά τους στο 49' με σκόρερ τον Ασένσιο.

Παρά τα δύο γκολ που δέχτηκε η γηπεδούχος ομάδα δεν πτοήθηκε και κατάφερε να μειώσει στο 68ο λεπτό με τον Μπάκουα. Στα υπολειπόμενα λεπτά του αγώνα η Παρί διατήρησε το προβάδισμά της φτάνοντας έτσι στους τρεις βαθμούς.