Εντός έδρας ήττα με 3-1 στο πρωτάθλημα για τη Ντουντελάνζ

Την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή του εθνικού πρωταθλήματος στο Λουξεμβούργο έχασε η Ντουντελάνζ.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στον 6ο όμιλο του Europa League ηττήθηκε 1-3 από την Ζενές Ες εντός έδρας, αποτέλεσμα που μετά από 9 αγωνιστικές έδωσε τη δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να διατηρηθούν στο ρετιρέ της κατάταξης με 23 βαθμούς, έξι περισσότερους από τη σημερινή τους αντίπαλο.

Ο Στολτς στο 47΄ έφερε προσωρινά το ματς στα ίσια, αλλά ο Λουίζι στο 56΄ έβαλε ξανά μπροστά τη Ζενές Ες. Ο ίδιος παίκτης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων «σφράγισε» το «τρίποντο» για τους φιλοξενούμενους. Η πρωτοπόρος της βαθμολογίας προηγήθηκε στο 36΄ με τον Ντελγκάδο.

Η ενδεκάδα της Ντουντελάνζ: Φρίσινγκ, Σνελ, Κρούσκα, Σινάνι (80΄ Άγκοβιτς), Κουτούριερ (80΄ Πόκαρ), Ντα Κρουζ (46΄ Ιμπραΐμοβιτς), Γιορντάνοφ, Πρεμπέι, Μελίς, Τουρπέλ, Στόλτς.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ