Coupe de France: Στους «16» με ...ιδρώτα η Λιόν κόντρα στην 4ης κατηγορίας Mπερζεράκ (1-2)

Η Λιόν προκρίθηκε στην φάση των «16» του Coupe de France επικρατώντας με 2-1, εκτός έδρας της Μπερζεράκ, ομάδα της 4ης Κατηγορίας της Γαλλίας

Η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στη φάση των «16» του Coupe de France έγινε η Λιόν επικρατώντας με 2-1 της Μπερζεράκ εκτός έδρας.

Η ομάδα της 4ης Κατηγορίας πάντως δεν έπεσε αμαχητί και ισοφάρισε το γκολ του Φοφανά (37') στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρος με τον Εσκαρπίτ.

Το νικητήριο τέρμα των «γκονς» πέτυχε ο Κακερέ στο 78' ενώ οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν 10 λόγω αποβολής του Γκιεμποχάο