FA Cup: Προκρίθηκε στην παράταση η Νότιγχαμ, νίκες για Έβερτον και Νόριτς

Η Νότιγχαμ Φόρεστ απέκλεισε στην παράταση τη Μπλάκπουλ, ενώ στους «32» του FA Cup συνεχίζουν και η Έβερτον με τη Νόριτς.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ παρουσιάστηκε στην έδρα της Μπλάκπουλ μετά το 2-2 του πρώτου αγώνα για το FA Cup. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, αλλά οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και ισοφάρισαν.

Έτσι η ρεβάνς οδηγήθηκε στην παράταση, εκεί όπου η Νότιγχαμ αναδείχθηκε νικήτρια ύστερα από γκολ του Γουντ στο 110ο λεπτό. Στα υπόλοιπα παιχνίδια της βραδιάς η Έβερτον επικράτησε της Κρίσταλ Πάλας με 1-0 και πέρασε στον επόμενο γύρο, αφού ο πρώτος αγώνας είχε λήξει 0-0.

Το γκολ για τα «ζαχαρωτά» πέτυχε ο Γκόμες στο 42ο λεπτό. Εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Νόριτς που ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Μπρίστον Ρόβερς με 3-1.