Ξέσπασε η Ντουντελάνζ 6-0 σε ομάδα β΄ κατηγορίας

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League νίκησε την Ζάντβαϊλερ με 6-0 για το κύπελλο του Λουξεμβούργου.

Ξέσπασε η Ντουντελάνζ  6-0 σε ομάδα β΄ κατηγορίας

Μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League, η Ντουντελάνζ επέστρεψε στις νίκες. Αυτή την φορά επιβλήθηκε της Ζάντβαϊλερ με 6-0 για το Κύπελλο του Λουξεμβούργου.

Το σκορ άνοιξε ο Ιμπραΐμοβιτς με εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος ο Γένσεν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 3-0 με σκόρερ τον Πέρεζ. Με την συμπλήρωση μίας ώρας ο Ιμπραΐμοβιτς σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τέταρτο συνολικά για την αντίπαλο του Ολυμπιακού.

Το 5-0 προήλθε από αυτογκόλ του Κοέλιο με τον Στολζ να διαμορφώνει το τελικό 6-0.

Ζάντβαϊλερ: Γκόμες, Μαμπένγκα, Σανκαρέ, Κοέλιο, Χουρέμοβιτς, Ταβάρες, Γκόμες Μοντέιρο, Χαϊντάρεβιτς, Μπόζιτς, Αλιούρς, Φόρτες.

Ντουντελάνζ: Φρίσινγκ, Ντε Σόουσα, Σνελ, Ιμπραΐμοβιτς, Πόκαρ, Γένσεν, Άγκοβιτς, Πρέμπε, Πέρεζ, Ελ Χρίτι, Κένια (80' Στολζ).