Coppa Italia: Τρομερή πρόκριση-ανατροπή της Μπολόνια, σοκ για Ίντερ (1-2) στην παράταση

Νέα μεγάλη έκπληξη στο Coppa Italia καθώς η Μπολόνια με ανατροπή στην παράταση (1-2) απέκλεισε την Ίντερ στο Μιλάνο και συνεχίζει στους «8»

Στους «8» του ιταλικού Κυπέλλου προκρίθηκε η Μπολόνια νικώντας στο Μιλάνο την Ίντερ με 2-1 στην παράταση σε απίθανη ανατροπή στα τελευταία λεπτά!

Στο δεύτερο λεπτό της παράτασης ο Κάρλος Αουγκούστο έβαλε την Ίντερ σε θέση οδηγού, αλλά οι παίκτες του Τιάγκο Μότα βρήκαν το κουράγιο αρχικά να ισοφαρίσουν με σκόρερ τον Σαμ Μπεουκέμα στο 112' και να γυρίσουν το παιχνίδι στο 116' με τον Ντάν Εντογιέ από ασίστ του Ζίρκσι. Αντίπαλος της Μπολόνια στα προημιτελικά θα είναι η Φιορεντίνα.

Η Ίντερ είχε τη μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 65' αλλά ο Λαουτάρο Μαρτίνες δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει το πέναλτι που εκτέλεσε (απέκρουσε ο Ραβάλια) και το ματς με 0-0 πήγε στην παράταση.

Βασικός για την Μπολόνια ήταν ο Μπάμπης Λυκογιάννης που πήρε κίτρινη κάρτα.

Στην προημιτελική φάση του Coppa Italia έχουν περάσει οι Μπολόνια, Φιορεντίνα, Λάτσιο και Φροζινόνε.

Απομένουν οι εξής αγώνες για τις άλλες τέσσερις ομάδες που θα συνεχίσουν στο θεσμό: