Κάλιαρι - Σασουόλο 2-1: Τι ανατροπή ήταν αυτή!

Η Σασουόλο των 10 παικτών, κρατούσε ως το 94' το «χρυσό» τρίποντο στη Σαρδηνία αλλά η Κάλιαρι ισοφάρισε (1-1) στο 94' και στο 98' έκανε την ανατροπή «σοκάροντας» τους πάντες! Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στη Serie A.

Τι ματσάρα και τι ανατροπή από την Κάλιαρι! Η ομάδα από τη Σαρδηνία βρέθηκε με το καλημέρα πίσω στο σκορ αλλά με δύο γκολ στο 94' και στο 98' επικράτησε 2-1 της Σασουόλο και ξέφυγε από τις θέσεις του υποβιβασμού!

Από την άλλη, οι «νεροβέρντι» προηγήθηκαν ξανά όπως με τη Ρόμα αλλά αδράνησαν και έμειναν χαμηλά στην κατάταξη. Το σκορ άνοιξε ο Έρλιτς στο 7' και όλα έδειχναν ιδανικά για τη Σασουόλο, μέχρι το 63'! Τότε αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Τρεσόλντι και οι γηπεδούχοι πήραν τα πάνω τους.

Μάλιστα, ισοφάρισαν με τον Λαπαντούλα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων και πριν η Σασουόλο καταλάβει τι έγινε, ο Παβολέτι ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 98' δίνοντας τρίποντο-χρυσάφι στην ομάδα του.