Λοριάν - Μαρσέιγ 2-4: Με συνοπτικές διαδικασίες

Η Μαρσέιγ μέσα σε έξι λεπτά πέτυχε δύο γκολ και νίκησε τη Λοριάν, εκτός έδρας, με 4-2.

Με δύο γκολ που πέτυχε μέσα σε ένα εξάλεπτο, η Μαρσέιγ νίκησε τη Λοριάν, εκτός έδρας, με 4-2 και ανέβηκε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 23 πόντους. Το ματς ουσιαστικά κρίθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο, αφού το σκορ ήταν ήδη 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι με την ήττα τους αυτή βρίσκονται στη 16η θέση με 12 πόντους και είναι κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι Μασσαλοί άνοιξαν το σκορ στο 3’ με τον Εμπαπέ και έξι λεπτά αργότερα ο Ομπαμεγιάνγκ ζευγάρωσε τα τέρματα. Το 0-3 σημείωσε στο 33’ ο Μπαλέρντι. Η Λοριάν μείωσε σε 1-3 στο 41’ με τον Φέβρ, αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Ομπαμεγιάνγκ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1-4. Λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 52’ ο Μεντί έκλεισε το σκορ (2-4).