Μακάμπι Χάιφα: Ισοπαλία (1-1) με την Μπεϊτάρ πριν έρθει στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας

Η Mακάμπι Χάιφα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ στο τελευταίο της ματς πριν αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό για την αγωνιστική του Εuropa League.

Προερχόμενη από, εντός έδρας, ισοπαλία (1-1) με την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ θα έρθει στην Αθήνα για να παίξει με τον Παναθηναϊκό η Μακάμπι Χάιφα.

Πριν την αναμέτρηση που θα κρίνει ποια εκ των δύο θα συνεχίσει στο Conference League έχασε δύο πόντους κι έμεινε στο -6 από την κορυφή της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τη Μακάμπι και στο 20ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Σουά.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στην επανάληψη, πίεσαν ψηλά, έγιναν απειλητικοί και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 69ο λεπτό με τον Ραφαέλοφ, που είχε μπει δέκα λεπτά νωρίτερα στο ματς.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Μιγκέλ Σίλβα αποβλήθηκε και άφησε την Μπεϊτάρ με παίκτη λιγότερο, αλλά οι φιλοξενούμενοι άντεξαν ως το τέλος και πήραν το βαθμό.

Μακάμπι Χάιφα (Μεσάι Ντέγκο): Κάιουφ, Σούντγκρεν, Σεκ, Γκέρσον (67' Σίμπλι), Κορνούτ, Ζαμπέρ, Σόου (58' Ραφαέλοφ), Κχαλάλι, Τσέρι, Χαγιά (57' Ντέιβιντ), Πιερό.